Isırgan otu

05.03.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Isırgan otu?

Isırgan otunun en önemli sağlık faydaları arasında vücudu zayıflatmak, metebolizmanın etkinliği arttırmak, bağışıklığı artırmak, dolaşımı arttırmak, enerji seviyelerini artırmak, menopoz semptomlarını en aza indirmek ve cilt bakımına yardımcı olmak gibi yeteneklere sahiptir.  Böbrek ve safra kesesi sağlığını korumak, inflamasyonu azaltmak, kas kütlesini artırmak, hormonal aktiviteyi düzenlemek, diyabet önlemek, kan basıncını düşürmek, hemoroiti yatıştırmak ve solunum koşullarını iyileştirme gücüne sahiptir.

Isırgan Otu nedir?

Bu otsu çiçekli bitki keskin, yapışkan yapraklara karşı karşıya kalan pek çok kişi bu bitkinin zararlı olduğunu düşünülebilir ancak binlerce yıldır dünya çapındaki insanlar çeşitli sağlık koşullarını tedavi etmek için ısırgan otu kullandı. Bilimsel adı Urtica dioica'dır ve bitki Urtica cinsi altı alttürden biridir. Isırgan otunun yerli çeşitleri, Afrika, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika da dâhil olmak üzere çok geniştir. Bitki nispeten küçük, nadiren yüksekliği beş adım yükseliyor. Bazı alttürlerin yaprakları ve sapları, histamin, formik asit, serotonin ve asetilkolin de dahil dokunulduğunda bir dizi kimyasal madde enjekte eden uzun tutucu tüylere sahiptir. Bu tüylere temas ettiğinizde ciltte tahriş edici ve rahatsız edici bir his oluşur; bu nedenle, ısırgan ısırganına karşı diğer yayagın isimler yabani ot ya da yakan ot denilmiştir. Bununla birlikte, bu sapları ve yaprakları kaynadığınızda veya güçlü yağları çıkardığınızda, tutucu maddeler etkisiz hale getirilir ve bitkinin gerçek yararlarından faydalanabilirsiniz.

Isırgan otunun etkileri nedir?

Isırgan otunu yakıcı etkileri üzerine gidildikçe daha fazla araştırma yapıldı, kanıtlanmış tıbbi etkilerinin çeşitliliği nedeniyle daha popüler hale gelmektedir. Şimdi sağlığa olan faydalar hakkında daha yakından bir göz atalım.

Detoks etkisi vardır. Isırgan otunda bulunan zengin besleyici besinler vücuda ideal detoksifikatör yaparlar ve toksinlerin vücudunu nazikçe temizlediği bilinmektedir.

Gebelikteki problemler için yardımcıdır. Isırgan otu sık sık acı çeken, acılı gebelik geçiren kadınlar için önerilir ve bir koagülan gibi davranabileceği için aşırı kanamaya karşı korunmaya yardımcı olur. Ayrıca süt üretimini teşvik etmeye yardımcı olur ve laktasyonu daha kolay hale getirir.

Kadınların özel durumlarında yardımcıdır. Isırgan otu kadınların sağlığını etkileyen birtakım aktif bileşenlere sahiptir. Acı dolu adet öncesi semptomlar için, krampları ve şişkinlikleri yatıştırırken, aynı zamanda menstrüel yetenekleri nedeniyle adet sırasında kan akışını en aza indirebilir. Menopoz geçiren kadınlar için, ısırgan otu geçiş sürecini düzeltebilir ve onarıcı olarak hareket edebilir, bu nedenle hormonel değişim vücutta zor olmaz.

Kan dolaşımını iyileştirir. Isırgan otunda yüksek C vitamini ve demir içeriği kombinasyonu, kırmızı kan hücresi üretimini uyarmak için idealdir. Demir, hemoglobinin önemli bir bileşeni iken, C vitamini bağırsaktaki demir alımını optimize eder. Vücuttaki RBC sayımını arttırarak kan dolaşımı artar, yara iyileşmesi hızlanır.

Böbrek taşlarını önler. Isırgan otu, uzun süredir diüretik olarak bilinir, ancak böbrekleri de farklı bir şekilde etkiler. Nefritik niteliklere sahiptir, yani böbrek ve safra kesesi taşlarını parçalamaya yardımcı olabilir; bu acı koşulların kötüye gitmesini veya taşların çıkarılmasını veya cerrahi olarak çıkarılmasını önler. Ayrıca, diüretik olarak, ısırgan otlar, toksinleri çabucak yok etmeye yardımcı olur, böylece mesane enfeksiyonlarına ve aşırı sıvı tutulumuna (ödem) karşı koruma sağlar.

Anti-inflamatuar etkisi vardır. Isırgan otu, artrit veya kronik kas ağrısı gibi çeşitli enflamatuvar koşullara karşı çok etkili hale getiren uyarıcı ve sarkmaya karşı etkili bir maddedir.

Osteoporoz ve kemik sağlığı için faydalıdır. Bor hakkında fazla bilgi sahibi olmamış olsak da, ısırgan otunu tutan önemli bir maddedir. Bor, kemiklerde kalsiyum içeriği korumakla bilimsel olarak bağlantılıdır, bu da ısırgan otunun osteoporozun başlamasını yavaşlatmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir. Bu etkiyi, ısırgan otunun sahip olduğu hormon düzenleyici etkiyle birleştirdiğinizde, kemik sağlığını da düzenleyip izlemeye yardımcı olabilir.

Cilt bakımı için kullanılabilir. Cilde uygulandığında ısırgan otlarının akne şiddetini azalttığı kanıtlanmıştır ve hatta bakteriyel enfeksiyonları önleyebilir. Antioksidan özelliklerinden dolayı, iyileşmeyi hızlandırabilir, yara ve lekelerin görünümünü düşürebilir ve kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini azaltmak için yaşlanmayı önleyici etkileri teşvik edebilir.

 Nova Teatox
Nova Teatox Çayı, sabah ve akşam olmak üzere 2 farklı pakete sahiptir. İçerisinde toplam 48 adet çay vardır. Teatox çayı içerik olarak bitkisel bir ürün olup 28 günlük kullanım içermektedir.

ÜRÜN FİYATI: 24,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI