Kuşburnu Nedir? Sağlık Etkileri Nelerdir?

16.03.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Kuşburnu Nedir? Sağlık Etkileri Nelerdir??

Yaban gülü bitkisinin meyvesi olan kuşburnu’nun diğer adları ise gül burnu veya gül elmasıdır. Kuzeybatı Afrika, Avrupa ve Batı Asya üleklerinde yetişebilmektedir. Ülkemizde birçok bölgede yetişmesi ile beraber en çok Malatya, Tokat ve Giresu illerinde etkisi vardır. Güçlü kök yapısı ile beraber uzun ömürlü çalı formundadır. Hasat mevsimi sonbahar olup, bu mevsimde meyveleri toplanır. Meyvelrin hava almamasına özen gösterilir. Eğer hava alırsa içerisinde buklunan etken maddeerli kaybolabilir.  Kuşburnu meyveleri C vitamini bakımından zengindir, içeriğinde flavonlar, tanen ve şeker ile vitamin, mineraller de bulunur. Zengin bir besin kaynağıdır. 

Kuşburnunuun Sağlık Açısından etkileri

Kurburnu içeriisnde buluna C vitamini sayesinde vücudu güçlendirir. Bağışıklık siteminin artırı. Vücüdu korur. İdrar söktürür. İshali kese. Böbrek üstü bezlerini çalıştır. Kan şekerini dengeler ve kanı zararlı mikro organizmalardan korur. Serbest radikaller ile avaşarak kanser riskini azaltır. Romatizmaya bağlı ağrıları hafifletir. Cilt için destekleyicidir. Cildi tazeler ve yeniler. Sağlıklı bir cilt sağlayabilir.

Kuşburnu İltihapları Kurutabilir

Kuşburnu vücütta biriken aşırı suyun atılmasını ve iltihapların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardım eder. İçerisnde bulanan maddeler sayesinde enfeksiyonalrın iyileşme süresini kısaltır.

Eklem ve Kalça Ağrılarını Hafiletir

Kuşburnunun düzenli tüketimi kişinin hareketliliğini %20-25 oranında artırmak için yardım eder. Romatoid artrit hastalığına iyi gelebilir.

Solunum Yolu hastalıklarına karşı etkilidir.

C vitamini solunum yolları enfeksiyonlarına iyi gelir ve hatta çok ağır olmayanları iyileştirici etkisi vardır. Kuşburnu özellikle çocuklarda kronik öksürük, astım, bronşit, nefes darlığı gibi sorunları düzeltebilir.

Kolesterol Seviyesini Dengede Tutar

Kuşburnu, düzenli tüketimi kandaki kolesterol seviyesinin düşürür.

Kanser riskini azaltır

Kuşburnu içerdiği antioksidan sayesinde kansere neden olan serbest radikallere karşı serbest radikallerin düşmanıdır. Düzenli kuşburnunu tüketmek kanser riskini azaltabilir.

Böbrek hastalıklarına karşı etkilidir

Böbrek sağlığını koruyan pektin ve çeşitli asitler içerir. Böbrek hastalıklarının semptomlarını iyileştirir ve rahatlatmak için kullanılabilir.

Ayrıca; kuşburnu cilt sağlığını korur, C vitamin deposudur. Kan hücrelerini artırır, mide sağlığını korur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

 

 HHS Assa 30 Karışık Bitkisel Çay
99

ÜRÜN FİYATI: 79,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI