Yaban Mersini

14.02.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Yaban Mersini ?

Yaban Mersini Bitkisi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yaban mersini, ılıman kuşakta yetişen bir üzüm türüdür. Ülkemizde Karadeniz’de görülür. Yaban mersininin içeriğinde A,C vitamini ile organik asitler, tanen, pektin, miritilin bulunmaktadır. Yaban mersini meyve olarak tüketebilir, çayı yapılabilir.

Yaban mersini bünyesinde bol miktarda antioksidan barındırır. Bu antioksidanlar; hücre zarına zarar veren, hücreleri öldüren zararlı parçacıkları yok eder. Kanser hücrelerine karşı savaşarak kanser hastalıklarının önleyebilmektedir. Hücrelerin yenilenmesini destekler. Vücuda zindelik katar. Yaşlanma etkilerini azaltır.  Vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atılımına yardım eder.

Yaban mersini damar tıkanıklığını gidererek kalp krizi riskini azaltır. Ayrıca sinir sistemine etki ederek, sinir sistemini yavaşlatır ve sakinleştirir.

Yaban mersinini içeriğinde bulunan tanen maddesi ağrı kesici ve iltihap gidericidir. Özellikle soğuk algınlığı, boğaz ağrıları, idrar yolları enfeksiyonları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Yaban mersini mide ülserinin önüne geçer. Ağız ve diş sağlığı için kullanılır.

Son olarak yaban mersini göz sağlığına iyi gelmektedir. Gözlerin daha verimli çalışmasını sağlar. Göz hastalıkları (miyop, astigmat vs.) için tavsiye edilir.

 Paramil Parazit Çayı
İstatistiklere göre dünya üzerindeki insanların yarısından fazlası parazit enfoksiyonuna sahip. Fakat bazı insanlar parazitlerin varlığından habersiz yaşamaktadır. Parazitler sadece bağırsaklarda değil, diğer organ ve dokularda da yaşayabilmektedir. Parazitler vücufun zayıf olmasından doğrudan veya dolaylı olarak %80 sorumludur.

ÜRÜN FİYATI: 59,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI